DIALOGI: SENS. Jak zaczynać?

Według Yuvala Noaha Harariego (21 lekcji na XXI wiek, 2018) jednym z najważnieszych, przyszłych wyzwań ludzkości jest to, że duże segment populacji mogą stać się nieistotne. Przy założeniu, że znajdowany będzie sposób gwarantowania fizycznego przeżycia nieistotnych, pytanie jest jak gwarantować ich dobre samopoczucie psychiczne.

Aby znaleźć odpowiedź na to pytanie, filmowcy: Beata Staszyńska-Hansen i Onno Hansen-Staszyński inicjują serię spotkań z osobami, które regularnie zastanawiają się nad kondycją ludzką. Inspiracją do spotkań jest trójmiejska scena alternatywna z lat osiemdziesiątych, w której młodzi ludzie, którzy czuli się nieistotni, stworzyli dla siebie pojęcia sensu.

Format opiera sie na istocie dialogu, w którym ramą dla rozmówców nie jest zmiana punktu widzenia drugiej osoby, ale zrozumienie jej inności. Trzygodzinne spotkania będą odbywać się co miesiąc w gdańskim, alternatywnym barze Lawendowa 8 (klub Cafe Lamus) przed publicznością, “na żywo”. Spotkania będą rejestrowanie audio-wideo przez Multicam Vision jako materiał do 20 minutowego programu.

Pierwsza rozmowa, z legendarnym Jarkiem Janiszewskim, odbywała się 22 września 2019 r.